Regulacja WFE skupia się na ryzykach związanych z nieuregulowanymi platformami handlu kryptowalutami

WFE opublikowało 6 zaleceń dla organów regulacyjnych i platform handlu kryptowalutami:

  • W stosownych przypadkach należy oddzielić funkcje infrastruktury rynkowej w ramach dostawcy CTP,
  • Zapewnić prawidłowe funkcjonowanie rynków poprzez posiadanie systemów i kontroli obejmujących szersze zagrożenia, takie jak nadużycia w handlu, w celu ochrony integralności kształtowania cen;
  • Posiadać wystarczające zasoby finansowe, aby sprostać oczekiwanym obciążeniom operacyjnym;
  • Ułatwić przestrzeganie wymagań dotyczących najlepszego wykonania (best execution);
  • Zwiększyć solidność standardów notowań;
  • Posiadać odpowiednie wymagania dotyczące zarządzania i zarządzania.

WFE opublikowało również badanie dotyczące kryptowalut, które wykazało, że ryzyko, jakie niosą ze sobą nieuregulowane platformy handlu kryptowalutami, zwiększa się przez fakt, że często prowadzą one dalsze działania, które nie byłyby dozwolone lub byłyby ściśle regulowane na głównych rynkach publicznych.

Richard Metcalfe, szef departamentu regulacji w Światowej Federacji Giełd (WFE) zwraca uwagę na to, że „wielu uczestników kryptowalut może błędnie założyć, że istniałyby wszystkie mechanizmy kontroli i równowagi, które istnieją, gdy wchodzisz i handlujesz akcjami na odpowiednio regulowanym rynku lub w zasadzie na każdym innym ustalonym aktywie finansowym. Mogliby przyjąć za oczywistość rzeczy, które można uzyskać w tym predefiniowanym środowisku, ale niekoniecznie byłyby one na miejscu”.

WFE ma nadzieję, że ich zalecenia zostaną wzięte pod uwagę przez organy regulacyjne na całym świecie.

Więcej informacji na stronie:

https://www.finextra.com/newsarticle/43039/wfes-regulatory-affairs-head-on-the-risks-of-unregulated-crypto-trading-platforms

We use cookies for functional purposes to enhance the user experience on our website and to create anonymous service statistics. By not blocking cookies, you consent to their use and storage on your device.