Departament Skarbu USA proponuje ograniczenie „mikserów” kryptowalut

Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu USA (FinCEN) zaproponowała zwiększenie przejrzystości wokół "mikserów" kryptowalut, aby zwalczać wykorzystywanie tego narzędzia do celów niezgodnych z prawem.

Jeśli zasada proponowana przez FinCEN zostanie przyjęta, będzie to wymagać od firm finansowych zgłaszania informacji o transakcjach, co do których firmy te podejrzewają, że obejmują „miksery” kryptowalut - anonimowe narzędzia programowe, które pozwalają użytkownikom ukryć źródło lub właściciela zasobów cyfrowych.

Propozycja FinCEN podkreśla rosnące zaniepokojenie amerykańskich urzędników rolą kryptowalut w finansowaniu osób uznawanych przez rząd USA za "grupy terrorystyczne".

"Dzisiejsze działania podkreślają zaangażowanie Departamentu Skarbu w walkę z wykorzystywaniem wymienialnych walut wirtualnych przez szeroką gamę nielegalnych podmiotów, w tym podmioty cybernetyczne powiązane z państwem cyberprzestępców i grupy terrorystyczne" - powiedział w oświadczeniu zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo.

Więcej informacji na stronie:

https://www.finextra.com/newsarticle/43164/us-treasury-proposes-crypto-mixer-crackdown-to-end-anonymous-transactions